Ste v jednom kolobehu? Aj vy dvadsaťkrát denne utišujete svoje dieťa? Dvanásťkrát dojčíte a už asi po stý raz prebaľujete? Aj vaše dieťatko je ochotné zaspať len v kočíku, na fitlopte či autosedačke a vy celé dni dookola len kočíkujete, hopkáte a premávate sa autom po celom meste, len aby vaše dieťa zaspalo? Naša pleť je zrazu zostarnutá a nepekná, čoraz viac nás bolí celé telo. Sme uplakané, nervózne, zostarnuté.

Dieťa je veľká zmena a takéto pocity má skôr či neskôr azda každá mamička. A vraj materská „dovolenka“. Toto pomenovanie musel vymyslieť len chlap. Od dovolenky to má teda poriadne ďaleko.

Každý organizmus potrebuje z času na čas zregenerovať. A čerstvé mamičky hádam dvojnásobne. Už sa totiž nestarajú len o seba, ale o jedného, či dokonca viacerých malých človiečikov navyše.

Takže milé mamičky, poproste svojich úžasných manželov alebo ochotných príbuzných a doprajte si ak sa dá, aspoň pár hodín pre seba. Takú malú dovolenku. Choďte si zaplávať, navštívte saunu či solárium, doprajte si vírivku alebo perličkový kúpeľ. Áno a nezabudnite na masáž. Vyberte si zo širokej ponuky masážnych salónov tak, aby vám bolo príjemne. Musíte cítiť vône masážnych olejov, krémov, sviečok, čokolády….Proste všetkého po čom prahne vaše telo. Nezabúdajte ani na starostlivosť o pleť, vlasy, zuby i nohy…. Takže šup – šup na kozmetiku, manikúru, pedikúru a pre svoje zdravie nevynechajte ani preventívnu lekársku prehliadku (aspoň tú zubnú).

Tak čo vravíte žienky? Predstava je to pekná. Už len zrealizovať ju. Materstvo je ťažké a nádherné zároveň. Dieťatko vás vždy bude napĺňať niečím novým a neopakovateľným, ale aj napriek všetkým tým radostiam a starostiam si, maminky, doprajte chvíľku pre seba. Veď predsa každé dieťa potrebuje usmiatu a uvoľnenú mamu. Materskej dovolenke zdar!

Share →