V jeden letný deň som sa vybrala na túru do našich veľhôr. Tatry sú hádam najnavštevovanejším miestom, ktoré prilákajú nejedného zvedavca. Mojou obľúbenou lokalitou sú Roháčske plesá v Západných Tatrách. Trasa je stredne náročná. Pre toho, kto si ju vyberie poskytnú pastvu pre oči. Detský pozorovateľ si príde tiež na svoje.

Po príjazde na parkovisko (celodenné parkovné predstavuje 3 eurá pre osobné auto), som sa vydala po modrej turistickej značke. Po miernom stúpaní po asfaltovej ceste, ktorá je pre psychiku najťažším úsekom, som vkročila nohou skúsenej turistky do lesa. Po dlhšom pobyte v skalnatom teréne človek narazí na Roháčsky vodopád. Unikátne dielo prírody. Môžete si pokojne sadnúť na skalu, obdivovať okolitú prírodu a počúvať zvuk padajúcej vody valiacej sa odniekiaľ z výšin. Po chvíľke oddychu a posilnení tela, (čokoláda a banán) treba pokračovať ďalej. Naskytne sa Vám príjemný pohľad na okolité skvosty. Krajšiu dovolenku si už ani neviem predstaviť.

Pomaly začínam lapať po dychu a túžobne očakávam navádzaciu tabuľku s nápisom Roháčske plesá. Som na mieste. Štyri plieska. Každé z nich je špecifické niečím iným. Pre mňa je najzaujímavejšie to najhlbšie. Keď slnko svojimi lúčmi zasvieti na vodnú hladinu – tá sa behom pár minút zmení na trblietajúce sa vodné dielo a vtedy nikto neoľutuje, že si vybral práve túto trasu.

Do Tatier treba ísť vždy pripravený. Kvalitná obuv a vhodné oblečenie sú nevyhnutnosťou. Pri výstupoch je dôležitou tiež starostlivosť o pleť. Horské lúče skutočne robia zázraky a behom 6 hodinovej túry aj bledá pokožka začína chytať bronz. Ak Vám po príchode na parkovisko ostane ešte pár chvíľ odporúčam navštíviť Thermal Oravice s celoročnou prevádzkou. Okrem bazénov s termálnou vodou Vám ponúkajú aj rôzne služby, ktoré môžete využiť. Sauna, masážne oleje rôznych druhov a kvalitná masáž, viaceré varianty stravovania a ponúkané ubytovanie ulahodia nejednému návštevníkovi.

Kto po vysokohorskej turistike nemá problém skočiť do bazéna – ten by nemal váhať ani minútu a navštíviť tieto miesta.

Share →