Ak Váš každý deň začína tým, že po rannej hygiene zapínate notebook, aby ste sa pripojili na jednu z možných sociálnych sietí, musím Vám s potešením oznámiť, že rovnako ako ja patríte do skupiny s názvom : ,,Nie si na internete?“ (Neexistuješ). Prečo to robím? Odpoveďou je nasledovných pár riadkov.

Neviem ako vy, ale ja si najskôr pozriem, čo je nové. Predsa musím byť v obraze, čo sa deje. Kto si zmenil osobný status na – ,,zadaný“ a kto naopak, kto ide na dovolenku do zahraničia, ktorú si ja momentálne nemôžem dovoliť a ticho mu závidím. Samozrejme na status dávam ,,LIKE“ – som predsa dobrosrdečná.

K neodmysliteľnej súčasti tejto rannej seansy patrí aj pozeranie a komentovanie cudzích fotiek. Minúta po minúte a zrazu to príde. Na ploche sa objaví fotka s celebritou. Pomyslím si : ,,Hm, dobré.“ V tej chvíli si ani ja neuvedomím, že daná fotka môže byť pokojne výsledkom náhody. Napríklad sedím si tak v bare, okolo mňa prejde nejaká akoby celebrita, náhodou to niekto na fóne zachytí a na sociálnej sieti je z toho minimálne dvojhodinová rozprava o tom, ako toho človeka poznám.

A čo tak profilové fotky? Väčšina ľudí strávi viaceré dni hľadaním vhodného miesta k vytvoreniu fotky, nasleduje použitie vhodného programu na úpravu fotiek a potom sa prezentujem ako tá dokonalá na fotke – na margo veci podotknem, aj tak to všetci vedia, veď robia to isté.

Keď už pár nudných chvíľ strávim sledovaním, ktorý z priateľov a známych, poprípade neznámych, (ktorých tam mám viac) je on-line, v duchu všetkých vzývam : ,, Napíš mi, napíš mi.“ A keď sa tak stane, skáčem dva metre do výšky, že som stále pre nich niečím zaujímavá. Popularitu treba neustále budovať.

A možno ešte veľa podobných vecí, ktoré robia sociálne siete a pobyt na internete pre nenáročného držiteľa surfovacej dosky zaujímavými. Kto by nechcel byť niečím výnimočný?

Share →