V roku 2009 som si do svojich poznámok napísala:

„Túžim písať.”

Od malička som vraj chcela písať a kresliť. Moja predstava o budúcnosti bola, že budem mať dom, budem spisovateľkou a moja mama sa bude starať o moje deti. Bude bývať v pivnici nášho domu, aby nemala ďaleko :-). No, ak si predstavíte pivnicu ako malú tmavú miestnosť, kde je špina a vlhko, tak to je hrozné. Ale ak si pod pojmom “pivnica” predstavíte útulný a pohodlný bytík, ktorý bol prerobený na najnižšom podlaží… tak snáď nie som tá najhoršia dcéra na svete.

Túžim písať, no neviem, čím sa budem živiť. Túžim písať, tvoriť, no nie som si istá, či mám o čom. A túžim písať, ale už vôbec neviem, či chcem, aby to niekto iný čítal. Či potrebujem uznanie iných. Veď moje slová sú moje a iným môžu prísť také smiešne

Veľa čítam, a teraz túžim aj dostať niečo zo seba – no oči sa mi zatvárajú. V dreze ma čakajú neumyté riady. Vždy som bola lepšia v písomnom prejave než v tom ústnom. Rozmýšľam veľmi rýchlo a niekedy moje prejavy pôsobia ako výlevy schizofrenika.(Aj teraz?) Idem radšej umyť tie riady, pred spaním vyvenčím psa a pôjdem spať. Pekný deň mám za sebou. Som agent bez minulosti v plnom nasadení 24 hodín denne, 7 dní v týždni, celý rok non-stop. Som matka na materskej dovolenke (už štvrtý rok).

Takto som to cítila a prežívala pred 3-mi rokmi. Nestala som sa medzitým žiadnou spisovateľkou. Doteraz som si písala len pre seba – krátke úvahy, názory, či zamyslenia. Zbierala som informácie o témach, ktoré ma zaujímajú. A keď som si povedala, že nastal čas, aby som začala využívať všetko, čo som sa doteraz naučila, prišla príležitosť v podobe tejto stránky. Príležitosť písať pre vás. Pre tých, ktorých oslovia moje prezentačné články a budú chcieť, aby som pre nich napísala.

O čom? O čom rada čítam, teda o duši a všetkých jej aspektoch – môžete to nazvať ezoterika, alternatívne smery, medziľudské vzťahy, psychológia či sociológia alebo výchova detí. Všetko to spolu súvisí. Ale zaujímam sa aj o šport, najmä o tému trénerstva a beh. Z oblasti personalistiky ma zaujíma najmä téma kaučingu a psychológia práce. Rada čítam a píšem aj anglicky.

Ak Vás teda oslovia moje články a štýl, budem písať pre Vás.

Share →