K tomuto, na prvý pohľad skromnému mobilnému telefónu som sa dostala približne pred jedným mesiacom. Aj keď sa v mojich rukách ešte len zahrieva a patrí k starším modelom, myslím, že si určite zaslúži aby sme popri ňom neprešli len tak bez povšimnutia.

Model Nokia C2-01 sa predáva v troch rôznych farebných prevedeniach, v klasickej čiernej, príjemnej striebornej a lákavej tmavo-zlatej. Rám telefónu, hlavné ovládacie tlačítko a objektív určený pre tvorenie fotiek je lemovaný kovovou farbou, ktorá pridáva telefónu moderný vzhľad. Celý obal telefónu je pevný, takisto ako aj tlačidlá, čo tiež svedčí o kvalitnom spracovaní. Povrch obalu je matný, príjemný na dotyk. Do ruky padne ako uliaty. Na okrajoch môžeme nájsť miesto pre USB kábel, a pamäťovú kartu. Kábel ani karta nie sú však súčasťou balenia. Z pohľadu zhora sa nachádza vchod pre nabíjačku a slúchadlá. Rozmery telefónu sú 109 × 47 × 15 mm.

Ako vo všetkých oblastiach, aj v tomto výrobku môžeme nájsť mnoho plusov a mínusov, ktoré so sebou tento mobil prináša. Spomeniem len pár základných.
Vnútro telefónu ponúka klasický dizajn menu, ktoré sa však dá zmeniť aj na domácu obrazovku, pri ktorej leží celý obsah “ako na dlani”, umiestnení na displeji vášho telefónu. Pre tých menej náročných ponúka pomerne slušný fotoaparát 3,2 megapixelov. To mu dovoľuje vytvárať pomerne veľké, pekne farebné, kvalitné fotografie, ktoré sa dajú aj bez USB káblu preposlať do počítača pomocou aplikácie Bluetooth. Keďže blesk tento fotoaparát nemá, najlepšie fotografie sa vytvárajú počas denného svetla. Nahrávanie videa tam má tiež svoje miesto, ale jeho kvalita je výrazne menšia.

Zaujímavou aplikáciou je hlasové ovládanie určitých funkcií telefónu, no na druhej strane, je to možno aj na škodu, že práve táto funkcia ostala viac-menej nedotiahnutá. Pre milovníkov veľkého množstva fotografií zo súkromného života alebo len jednoduchých obrázkov, či už hudobných nahrávok, mp3 piesní, je tu priestor pre rozšírenie pamäte telefónu, na čo slúži priestor pre pamäťovú kartu, typu Micro SD. Hoci tu nie je možnosť bezdrôtového internetového pripojenia – wifi, na sieť sa dá pripojiť vďaka zabudovanému internetu.

Aj keď používam tento mobil pomerne krátku dobu, môžem konštatovať, že som s jeho používaním veľmi spokojná. Každému, kto netúži vlastniť najnovší výdobytok techniky, ho s pokojným svedomím môžem odporučiť. Ako aj v technickej oblasti, aj v oblasti komunikácie a zábavy ponúka, podľa môjho názoru, všetko potrebné a užitočné v dnešnej dobe.

Share →