Mobil pre “zaostalých”

Priznajme si to, pre nás neveľmi technicky zdatných býva občas ťažké udržať krok s neustále napredujúcimi mobilnými technológiami súčasnosti. Ku starým dobrým nokiám sa pridávajú „štýlové“ anglické prívlastky v snahe vyrovnať sa “imidžu” nových “smartfónov” a “androindov”.

Firmy ako Samsung, Motorolla, dokonca aj Apple sa už aj pred súdmi bijú o najmodernejšie patenty, ktoré by vybojovali ich výrobkom výslnie. Špeciálne prehrávače hudby, MP3, či filmov doplnené o prelomové internetové aplikácie, sociálne siete, diár a mapy sa miešajú v tých malých škatuľkách rôznymi kombináciami. A cena narastá a narastá až k plným vreckám všetkých možných predajcov a vývojárov.

Ekonomická Nokia 2680

Pokiaľ ako ja telefón používate kvôli SMS, telefonovaniu, budíku a pripomienkam, určite súhlasíte, že všetky podobné „horúce novinky“ nie len že nevyužijeme, dokonca za ne zbytočne vyhadzujeme peniaze.

Ja sa ale radím do skupiny hrdých majiteľov starej, no dobrej Nokie 2680s. Presné parametre sú dostupné na internete, mne však stačí vedieť že má budík, kalendár, foťák a poznámky, obyčajnú klávesnicu rozumnej veľkosti a dokáže prijímať, či odosielať SMS a hovory.

Výhody

Tento starý model z roku 2008 mám dodnes a môžem povedať, nie je sa na čo sťažovať. Veľkosťou veľmi praktická, s elegantným dizajnom je navyše aj takmer nerozbitná. Nespočet krát mi už spadla na zem, často i z výšky pár metrov a vyviazla bez viditeľnejších škrabancov. Služby, ktoré som už spomínala ako relevantné fungujú stále bezchybne a teda mi okrem problémov ušetrila v priebehu tých rokov aj zo 150 eur za dva novšie mobily.

Nevýhody

Sú iba tri dôvody na nespokojnosť s týmto výnimočne praktickým a ekonomickým mobilom. Prvý je, že po rokoch používania sa baterka oslabí, a musíte ju nabíjať častejšie. Vydrží zapnutá a aktívne používaná priemerne dva dni, s nabíjacím časom okolo pol hodiny.

Druhým dôvodom je často márnivosť. Ak by ste občas zatúžili zahrať si dobrú hru, alebo si stiahnuť svoj obľúbený album, kvôli obmedzenej pamäti sa s týmto modelom ďaleko nedostanete.

A do tretice a nakoniec – Nokia 2680s sa nanešťastie už nevyrába. Môžno ju zoženiete v bazároch, za pultom predajní by ste ju však dnes hľadali márne.

Pokiaľ vás ale stále vábia mobily pre „zaostalých“, odporúčam zakúpiť si jeden zo starších, no stále dostupných modelov dôveryhodných značiek. A nezabudnite si pri tom prečítať všetky recenzie – je to predsa práve názor používateľov, ktorý často pomôže k správnemu rozhodnutiu.

Share →