Po sériách radu „E“ prichádza fínska spoločnosť s ďalšou novinkou. Tentoraz sa spoločnosť rozhodla vsadiť na kombináciu klasickej QWERTY klávesnice a jemného dotykového displeja. Podobná kombinácia vyvolávala v minulosti skôr nedôveru hlavne kvôli zlej ovládateľnosti, ale spoločnosť vďaka jednoduchému dizajnu problém vyriešila.

Čo sa týka programových inovácií, Nokia E6 nemá čo ponúknuť – na druhej strane kombinuje všetky dosiaľ užitočné programy od internetu až po GPS navigáciu. Nahrávanie, prehrávanie, fotografovanie, upravovanie fotiek, wi-fi, bluetooth, čítačka správ a mnoho ďalších funkcií sa sústreďuje a vytvára z E6 dostatočne univerzálny mobil. Zasekávanie operačného systému mobilu, ktoré je u dotykových displejov častý jav, sa v tomto prípade značne minimalizovalo.

E6 poskytuje 8 Mpix fotoaparát, s ktorým však nejde dostatočne zaostrovať, a preto ho neodporúčam na umelecké fotenie. Kamera je oproti tomu na vyššom leveli – doostrenie a aktuálne najlepší digitálny zoom na trhu.

Elegantné riešenie klávesnice a celkový dizajn umožňuje s mobilom manipulovať naozaj jednoducho. Bohužiaľ, netrpezlivým ľudom s hrubšími prstami mobil rozhodne neodporúčam, pretože prispôsobiť pomer telefónu k pomeru QWERTY má za následok malú klávesnicu. Taktiež jemnosť dotykového displeja sa môže niektorým zdať až príliš jemná. Okrem spomínaného ovládania mobil obsahuje klasický štvorsmerový ovládač. Tým pádom má užívateľ na výber viacero spôsobov na ovládanie.

Veľkou výhodou je vloženie microSD karty bez vyňatia batérie, čo je u niektorých androidov nemysliteľné. Na pravej bočnej strane sa nachádza posuvník, ktorého prítomnosť ocení určite každý používateľ na rýchle zablokovanie a odblokovanie mobilu. Najpreferovanejšou kladnou vlastnosťou pre mňa bezkonkurenčne zostáva výdrž. Oproti klasickým mobilom podobného typu baterka vydrží tri až štyri-krát dlhšie.

Záver? Nokiu E6 odporúčam zaneprázdneným ľudom, ktorý nemajú čas používať mobil na hranie hier a počúvanie hudby. Omnoho lepšie predvedie svoje vlastnosti pri vybavovaní e-mailov a organizácií. Momentálne predstavuje Nokia E6 vrchol tvorby spoločnosti a s hrdosťou môže čeliť konkurencii akou je značka Blackberry.

Share →