Zažite idylu letných dní aj bez dovolenky

Sezóna letných dovoleniek je, nanešťastie, takmer za nami a nastáva čas opäť sa navrátiť do uponáhľanej reality moderného sveta. Samozrejme, existuje mnoho žien – a iste si zaslúžia náš obdiv – pre ktoré je táto skutočnosť skôr vykúpením, keďže si bez ruchu miest a diára preplneného k prasknutiu život nevedia ani predstaviť. No ani tie z nás, ktoré si viac cenia relax a čas pre seba nemusia zúfať. Je tu spôsob, ako prežiť pár zmyselných chvíľ plných pokoja priamo u vás doma, dovolenka-nedovolenka.

Kľúčom je masáž

Korene tejto liečivej techniky siahajú až do starovekého Egypta a Číny, pričom prvé zmienky boli zaznamenané v roku 2 700 pred našim letopočtom. V mnohých kultúrach bolo umenie masáže uznávané rovnako ako medicína, často používané ako doplnková liečba.

Keď pritom uvážime, ako vysoko cenená je aj dodnes, nie je dôvod pochybovať o jej účinnosti. Napokon, už len predstava teplého večera stráveného masážou v prísvite sviečok s omamnou vôňou aromatických olejov v nás dokáže vyvolať pocit blaženej uvoľnenosti. Ak teda máte chuť aj mimo dovolenky dopriať si chvíľku pre seba, čo tak spojiť príjemné s užitočným a použiť masáž ako súčasť vašej dennej starostlivosti o pleť?

Uzdravuje a skrášľuje

Pravidelná masáž citeľne vplýva na zdravie ako tela, tak aj pokožky. Jej výsledkom sa zlepšuje krvný obeh, a teda aj distribúciu dôležitých minerálov a živín udržujúcich vašu tvár zdravo rozjasnenú a mladistvú. Vaša pokožka a svaly sú masážou spevňované, čo spomaľuje proces starnutia či dokonca vyhladzuje už existujúce vrásky. Priaznivo pôsobí aj na psychiku, uvoľňuje, odbúrava stres a napätie, pomáha pri depresii a pocitoch skľúčenosti, o následnom zmiernení bolestí hlavy ani nehovoriac.

A nie je to náročné!

Nepotrebujete odborných masérov či špeciálne školenia, len buďte k sebe jemná a ľahkými krúživými, či hladiacimi pohybmi doprajte svojej pleti trochu úľavy od všetkého napätia, ktorému ju každodenne vystavujeme. Nepotrebujete dokonca ani drahé masážne oleje- olivový, zeleninový, či mandľový vám úplne postačia. Jednoducho malú dávku zohrejte pár minút v teplej vode a užite si jedinečný, relaxujúci zážitok.

A pokiaľ zatúžite -ako na dovolenke- svoju pleť trochu rozmaznať, vmiešajte do malého pohárika aj kvapku aromatického oleja, ktorý sa práve najlepšie hodí k vašej nálade. Vaše zmysly sa vám za to zaručene odvďačia.

Share →