Určite dobre poznáte ten pocit, keď raz za čas potrebujete “uniknúť” z kolobehu každodenného života. Neustále sme vystavení stresu, ktorému sa vo veľa prípadoch nedá vyhnúť, no vo veľkých dávkach má negatívny vplyv na náš život. Túžime po oddychu, odreagovaní sa, po mieste, kde by sme sme načerpali nové sily. V mnohých prípadoch, ako tento stav dosiahnuť, je najlepším a najrýchlejším spôsobom dovolenka.

Či už oddať sa slnečným lúčom, spustiť sa po svahu veľhôr, alebo vydať sa na výpravu po pamiatkach, možností máme požehnane. Možno však patríte k tým, ktorí si zvolia iný spôsob regenerácie svojho tela. Ako sa zvykne hovoriť,” V zdravom tele, zdravý duch.” Známe a veľmi populárne sú dnes rôzne organizácie, internetové portály, ktoré ponúkajú vysoký výber rôznych masáží alebo oddychových destinácií, jednoducho wellnes, ktorý splní predstavy nejedného návštevníka.

Masáž je prospešná pre telo, aj pre celkový vnútorný pocit človeka. Správna sústava hmatov, vhodne zvolené masážne oleje docielia požadovaný účinok. Existuje veľké množstvo masáží ,ako čokoládová, medová, thajská, havajská, masáže lávovými kameňmi, …

Známe sú tzv. jemné masáže, medzi ktoré patrí aj vyššie spomenutá čokoládová masáž. Pôsobí proti starnutiu kože, vďaka antioxidatom obsiahnutých v kakau. Masáž dodáva koži lepšiu pružnosť, mladosť a výborne redukuje stres. Pre tých, ktorí sú vystavení každodennej telesnej námahe slúžia masáže, ako thajská, pri ktorej sa účinok docieli stláčaním bodov, pozdĺž energetických dráh ľudského tela, upravuje vyrovnanosť krvného tlaku, zlepšuje krvný a lymfatický obeh, odstraňuje bolesti hlavy, prispieva k celkovej uvoľnenosti a pohode.

Pri regenerácií tela netreba zabúdať aj na starostlivosť o našu pleť. Existuje veľké množstvo žien, ( v dnešnej dobe sú stále častejšie i prípady mužov) ktoré svoju pleť nezanedbávajú. Najdôležitejšie pri starostlivosti o pleť je pravidelnosť a čistenie spolu so zdravou životosprávou. Je potrebné poznať aj typ pokožky, ktorá vám veľa napovie.

Normálny typ pleti (najčastejšie sa vyskytujúca len u detí) sa vám odvďačí ak na ňu raz, či dva krát za deň nanesiete vhodné tonikum alebo pleťové mlieko.

Pre mastnú pleť, vyznačujúcou sa rýchlejším tvorením mazu, sa odporúča viac používať čistiace gély, či toniká s obsahom alkoholu. Suchá pleť je opakom mastnej, mala by sa ošetrovať hydratačným krémom, poprípade peelingom, na odstránenie suchých čiastočiek kože.

Citlivá pleť je oveľa viac náchylná na rôzne alergie z chemických prípravkov, preto je potrebné ošetrovať si ju z neparfúmovanými a hypoalergennými prípravkami.

Share →