Zariaďte si svoje kráľovstvo

Osamostatnenie sa od rodičov je to, na čo nejeden z nás čaká do pubertálnych čias. Každý snáď použil vetu: „Počkaj, keď budem mať osemnásť, odídem!“

A zrazu je ten čas tu. Stojíte pred dverami s novými kľúčmi od bytu. Od vášho bytu. Vojdete a začínate uvažovať, ako si ho zariadiť. Aby ste sa trafili do svojej predstavy, nájdite si trochu času. Zvážte, čo sa k vám hodí a naopak, čo si neviete v súvislosti s vami vôbec predstaviť. Ak milujete romantický štýl, určite nevyhľadávajte výdobytky modernej doby. V tom prípade sa vám budú viac páčiť jemné záclonky na oknách, množstvo spomienkových predmetov a milých drobností. Naopak, ak vás oslovil pokrok, vaše kráľovstvo zariaďte moderne a štýlovo.

Farby a svetlo dokážu zázraky

Áno, boli by ste prekvapení, čo všetko sa s nimi dá dosiahnuť. Osvetlenie patrí k najdôležitejším faktorom pri zariaďovaní bytu. Je lepšie vybrať si do miestnosti viac svetelných zdrojov, vďaka ktorým vytvoríte rozdielnu atmosféru. Ak dopadajúce svetlo skombinujete so správne zvolenou farbou stien, zavládne vo vašich priestoroch dokonalá harmónia. Avšak pri výbere farieb nezabúdajte na veľkosť priestoru a farebné prevedenie nábytku. Ak máte veľké miestnosti, môžete pokojne použiť aj tmavšie farby. V menších to naopak radšej neriskujte.

Zariadenie jednej miestnosti účelne a prakticky

Ak ste vlastníkom garsónky či jednej miestnosti, nezúfajte! Aj tu sa dajú dosiahnuť zariadením efekty, ktoré vám budú závidieť. Rozdeľte miestnosť na pomyselné zóny. Efektívne na to zužitkujete nábytok. Pamätajte, že posteľ potrebuje každý, preto jej aj v malých priestoroch nájdite miesto. Od nej potom rozvíjajte ďalší spôsob umiestnenia nábytku. Menej je niekedy viac, nemusíte vlastniť obývaciu zostavu. Kľudne vám postačí stolík pod televízor. Najideálnejšie riešenie je nábytok na kolieskach, ktorý možno v prípade potreby presúvať. Tí, čo majú vyššie stropy, môžu využiť poschodovú posteľ , kde vznikne voľný priestor pod ňou. Aj v malých priestoroch musíte však všetko udržať v jednej línií. Zariadenie, farby, dekorácie by mali vytvárať jeden celok a mať spoločný štýl.

Byt odráža vaše vnútorné “JA”

Človek si vraj utvorí dojem hneď na prvý pohľad. Aj váš byt by mal odrážať osobnosť, ktorá je vo vás skrytá. Mali by ste sa v ňom cítiť pohodlne a spokojne. Keď uvidí návštevník, že hostiteľ nie je zosúladený so zariadením, urobí si zlý obraz o vkuse majiteľa. V dobre zariadenom byte platia štyri zásady, na ktoré nesmiete zabudnúť. Potrebujete určite priestor na spanie, na varenie, na umývanie a na jedenie. Pokiaľ toto všetko u vás nájdeme, zvládli ste zariadenie na výbornú.

Share →