2014-10-21_141312

Dlhú životnosť strieborných a rhódiových šperkov, ktoré ste si u nás zakúpili Vám zaručí správna starostlivosť o tieto šperky. Práve pomocou tohto článku by sme Vám chceli poskytnúť informácie o tom ako sa máte o Vaše šperky zakúpené u nás na www.vanessa.sk správne starať. Napriek tomu, že šperky ktoré ste si v našom eshope zakúpili sú veľmi kvalitné, starostlivosť o nich nesmiete preceňovať. V nasledujúcich bodoch Vám popíšeme niekoľko zásad, ktoré Vám pomôžu chrániť Vaše šperky:

 1. Napriek tomu, že šperky, ktoré Vám naša internetová stránka www.vanessa.sk ponúka sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov je dôležité dávať si na nich pozor. Dôležité je chrániť strieborné ako aj rhódiované šperky pred kontaktom s tvrdými predmetmi. Najväčší pozor je pritom potrebné klásť na striebro, ktoré je krehké a pri neopatrnom zaobchádzaní by sa mohlo rozbiť alebo poškodiť.
 2. Na šperky by ste si mali dávať pozor aj vtedy ak sa dostávate do styku s vodou. Správnym riešením by bolo dať si šperky dole ak sa idete kúpať, sprchovať, umývať riad alebo sa dostávate do styku s vodou pri iných činnostiach.
 3. Šperky, ktoré Vám na našej webovej stránke www.vanessa.sk ponúkame sú pevné avšak aj napriek tomu je potrebné dávať si na nich pozor a radšej ich dať dole pred spaním, pri športe alebo inej fyzickej námahe aby ste tak zabránili mechanickému alebo povrchovému poškodeniu týchto šperkov.
 4. Negatívny vplyv na šperky, ktoré ste si u nás zakúpili môžu mať aj chemické prostriedky s ktorými človek veľmi často dochádza do styku. K poškodeniu povrchovej vrstvy šperkov môže dôjsť použitím niektorých parfumov, krémov, morskej vody, chlóru ako aj chemikálií.
 5. Šperky by sme taktiež nemali používať ani v prostredí s výskytom jódu a síry.
 6. Krabička, ktorú sme Vám v našom eshope www.vanessa.sk pribalili je tým najvhodnejším miestom na odkladanie Vašich šperkov. Práve odkladaním šperkov do tejto krabičky ich životnosť predĺžite. Ak dlhšiu dobu šperk nenosíte, suchý ho odložte do krabičky a to tak aby bol oddelený od ostatných šperkov. Dôležité je taktiež zamedziť kontakt šperkov so vzduchom.
 7. K narušeniu šperkov alebo k zmene ich povrchu môže dôjsť aj vplyvom agresívneho potu a to najmä u chorých osôb alebo u osôb užívajúcich lieky. Práve títo ľudia by mali byť pri nosení šperkov naozaj opatrní.
 8. Šperky, ktoré Vám náš internetový obchod www.vanessa.sk ponúka majú množstvo ochranných vrstiev avšak aj napriek tomu môžu mať prírodné vplyvy negatívny vplyv na koróznu funkciu voči striebru, čo je dôvodom, že striebro po určitom čase sčernieva.

V tomto článku Vám prinášame aj niekoľko rád, ktoré Vám pomôžu starať sa o svoje strieborné a rhódiované šperky tak aby ste sa z nich mohli tešiť ešte dlhé roky. Životnosť Vašich šperkov zaručene predĺži pravidelné čistenie, ktoré Vám v najbližších bodoch popíšeme:

 • na čistenie šperkov je dôležité využívať jemnú čistiacu tkaninu, tekuté roztoky alebo krémy, ktoré sú určené pre čistenie
 • výnimkou je čistenie ródiovaných výrobkov pri ktorých tieto abrazívne materiály nesmieme používať
 • pri čistení rhódiovaných šperkov je dôležité využívať mäkkú handričku namočenú vo vlažnej nie však horúcej vode s prídavkom saponátu a následne ich opláchnuť a vysušiť    – v prípade väčšieho znečistenia vašich šperkov je lepšie čistenie zveriť do rúk odborníkom

Ak budete dodržiavať tieto zásady šperky zakúpené u nás na www.vanessa.sk budú vyzerať ako nové veľmi dlhý čas. Ak sa budete o svoje šperky náležite starať odvďačia sa vám svojou krásou a vysokým leskom, ktorý Vás bude vďaka týmto šperkom krášliť dlhé roky.

Share →