Zimné záhrady – spojenie s prírodou

Leto sa končí, nastupuje čas dlhých večerov a studených nocí. Šum padajúceho lístia sa začne pomaly, ale isto ozývať na každom kroku. Čo tak zabaliť sa do deky, pohodlne sa usadiť a cez sklo pozerať na krásne čaro jesennej prírody? Lákavá predstava, čo poviete? Ak máte dostatok priestoru na zimnú záhradu, môžete si ju splniť. Pocítite dokonalé spojenie s prírodou a vychutnáte si do poslednej kvapky svoje relaxačné chvíle. Keď sa povie zimná záhrada, každý si predstaví predovšetkým veľa rastlín a veľké sklenené plochy. Áno je to tak, ale nesmieme zabúdať ani na ostatné. K relaxácii, oddychu a našej spokojnosti určite prispeje aj zariadenie v nej. Človek by si mal uvedomiť, že aký nábytok zvolí, tak sa mu bude relaxovať a oddychovať. Nie nadarmo sa predsa hovorí: „Ako si ustelieš, tak budeš spať.“ Preto si treba určite tento výber zvážiť do poslednej bodky.

Umelý ratan, ratanový nábytok, drevené sedenie

Ak ste už naozaj rozhodnutí, že zimná záhrada bude vašou prvotriednou relaxačnou zónou, pustite sa do výberu nábytku. V dnešnej dobe je ho na trhu naozaj veľké množstvo. Aký druh si zvolíte je naozaj len a len na vás. Predajcovia si pre vás prichystali širokú škálu a vy sa určite pripravte, že výberom strávite trošku dlhší čas. Možno vám pár našich rád pomôže skrátiť tieto nakupujúce chvíle na minimum. V prvom rade  si musíte zvážiť, koľko času chcete venovať údržbe nábytku. Ratanový aj drevený nábytok je síce z prírodných materiálov a ako spojenie s prírodou vám napadnú akosi automaticky, ale pokiaľ nerátate s ich údržbou a ošetrovaním, radšej sa s nimi rozlúčte. Naopak, umelý ratan si v tomto vyžaduje minimum. Vlhká handrička pri jeho udržiavaní bude váš jediný pomocník. Ak si vyberiete taký, ktorý sa na nerozoznanie podobá pravému ratanu, máte vyhraté. Ale ak chcete udržať kontakt s prírodou dokonale, vyberte si drevený nábytok, či ten z pravého ratanu. Síce sa trochu viac budete venovať ich starostlivosti, ale zaručene vytvoríte prvotriedne prepojenie vašej zimnej záhrady so svetom za oknami.

Doplnky, ktoré dokončia celé dielo

Máte nábytok, kvety, rastliny a stále sa vám zdá, že niečo chýba? Sú to doplnky. Vankúše, prestierania, ale aj črepníky, poličky, či ďalšie drobnosti. Jednoducho povedané, ak si zvolíte tie správne, vaša zimná záhrada bude oázou pokoja. Práve doplnkami k nábytku dotvoríte jej konečnú formu. Samozrejmosťou je ladenie celého priestoru. Tón v tóne, materiál k materiálu a zimná záhrada je ako z rozprávky. Budete prekvapení ako veľa dokáže urobiť vhodne zvolený a umiestnený obyčajný črepník, či fúrik s rastlinkami uprostred. Vankúše na sedenie vám nielen spríjemnia relax a oddych, ale aj vytvoria pravú rodinnú atmosféru. A o to predsa ide. Chcete miesto, kde sa každý bude cítiť spokojne a vyrovnane. Máte stále v pamäti letné dni na lúke, v príjemnom počasí a s vôňou prírody? Vaša zimná záhrada vám bude za ne adekvátnou náhradou. Vráti vás na chvíľu do dní plných slnka, prírody a hlavne vám dopraje oddych, ktorý si zaslúžite. Pozerajte sa na svet z inej perspektívy. Spojenie s prírodou tu pocítite maximálne.

Share →